Cuma, Eylül 18, 2020
BilimGündemTeknoloji

17. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri

Türkiye'nin ilk robot organizasyonu olan ODTÜ Robot Günleri

17. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 22-23 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ve ücretsiz atölye çalışmalarının da yer aldığı etkinlikte, 2 gün boyunca 8 bine yakın ziyaretçinin ağırlandığı tahmin ediliyor. Savunma Teknolojileri Mühendislik (STM) ve Ticaret AŞ’den yapılan açıklamaya göre ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik, şirketin ana sponsorluğunda başladı.

17. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri etkinliği bu yıl yurt içinden ve dışından toplam 736 robot, “çizgi izleyen”, “arama ve kurtarma”, “çöp toplayan”, “labirent çözen”, “otonom insansız hava aracı-otopilot”, “otonom insansız hava aracı-bilgisayarlı görü” ve “inovasyon” kategorilerinde “en iyi” olmak için yarışıyor.

Yarışmaya katılan 250 robotun sadece 40 tanesi oluşturulan pisti tamamlarken, Düzce Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Taha Vedat’ın kullandığı robot değerlendirme sonucunda yarışmada 8. oldu.

Erdinç YILMAZ
Merhaba! Benim adım Erdinç. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği öğrencisiyim. Eylül 1995 yılı Malatya doğumluyum. Boş zamanlarımda kendimi teknoloji, spor, sinema ve tiyatro gibi alanlarında geliştirmeye çalışıyorum. Hobi olarak kitap okuyup, kendi hayatımın kesitlerinden oluşan videolar ve fotoğraflar çekiyor, ülkeleri, illeri kasabaları, köyleri geziyor, yazılım ve yabancı dil öğreniyorum.

Bir cevap yazın