Perşembe, Eylül 17, 2020
GündemKeşfet

Amazon 100.000 Yeni İstihdam Sağlıyor!

Korona Bir Yana, Amazon'dan İstihdam Geliyor!

 

Amazon 100 bin kişiyi işe alacak

Amazon, ABD’de karantina nedeniyle artan alışveriş taleplerini karşılayabilmek için 100 bin yeni eleman alıyor. Türkiye’de 100 bin kişiye istihdam sağlamakta olan bir özel şirket yok.

Karantinada ürün bulamama kaygısıyla rafları boşaltan müşteriler, corona virüs salgınında evlerinde daha çok web üzerinden alışveriş yapıyor ve satın aldıkları ürünler adreslerine teslimi yapılıyor.

Özellikle hijyen ürünlerinin mağazada düzenlenmesi ve evlere teslim için çok sayıda elemana ihtiyaç duyan Amazon’un beraberinde Albertsons, Kroger ve Raley’s gibi şirketler, yeni personel alımı için ilan vereceklerini duyurdu.

Bu firmalar, salgına kadar restoran, bar ve kafelerde çalışmakta olan, çoğu evlere servis yapan ancak tüm bu mekanların geçici süre kapatılması nedeniyle işsiz kalan elemanlara yöneldi.

Amazon, personel alımı yapacağını duyurduğu açıklamasında “Bu elemanların hayat normale dönene kadar ve eski iş yerleri açıldığında kendilerini tekrar çağırana kadar bizimle çalışabileceklerini bilmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Doğan

Bir cevap yazın