Perşembe, Eylül 24, 2020
Teknoloji

Apple Watch kan-oksijen seviyelerini tespit edebilor

Apple Watch “Series” 6 kan-oksijen seviyelerini tespit edebilir. 9to5mac tarafından bildirildiği gibi, iOS 14 kod snippet’i yaklaşan özelliği ortaya çıkardı.

Apple Watch senelerdir cankurtaran olmuştur. Apple yalnızca hayat kurtarıcı EKG özelliğinde durmak istemiyor gibi görünüyor, hemde her sene yaklaşan iterasyonlara daha pek çok özellik ekliyor. Eski tasarıma göre eleştirilse de, Apple Watch , büyük sağlık aktivitelerini takip ederek bireyin avuç içlerinde bulunan “mini sağlık kontrol kiti” olarak adlandırılabilen tek giyilebilir.

Kandaki oksijen doygunluğu çeşitli sağlık durumlarını gösterebilir. Sağlıklı yüzdesi% 95 ila 100 arasındadır,% 80’in altında ise bireyi yaşamı tehdit eden bir solunum problemi olduğunu gösterir. Uzun süre düşük kan oksijen satürasyonu solunum veya kalp durmasına neden olabilir. Bir parmağa takılabilen çeşitli taşınabilir kan oksimetreleri olmasına karşın, aletin güzel bir saat arayüzü altında bileğinize bağlanması daima uygundur.

İOS bir donanım özelliği olduğu gibi kan doyma seviyesi özelliği yalnızca yaklaşan “Apple Ürünü Serisi 6” sona erebilir hangi gösterileri pasajı ve eski Apple İzle serisi bir pulse oksimetre yok.

Bir cevap yazın