Perşembe, Eylül 24, 2020
Keşfet

‘Aşk 101’ dizisi hakkında savcılık kararı belli oldu

Savcılık, gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç fertlerin gelişimini olumsuz yönde etkilediği ileri sürülerek şikayet edilen Netflix’in gençlik dizisi ‘Aşk 101’ hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

CİMER’e yapılan bir ihbarda, Netflix Türkiye yapımı ‘Aşk 101’ dizisinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç fertlerin gelişimini olumsuz yönde etkilediği öne sürüldü.

Savcılık kararında söz konusu dizinin halka açık bir televizyon yayınında yayınlanmadığını, dizinin yayınını yaptığı Netflix platformuna üye olunması gerekli olduğu ve üyelik için de ücret talep edildiğini belirtti.

Kararda, kişilerin hür iradesiyle para vererek izlediği bir dizide insanların yine iradesiyle izlememesi gerekli olduğu belirtilip, ihbar değerlendirmeye alınmadı.

Yeniçağ’ın aktardığına göre, savcılık şikayete yönelik soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Aşk 101, 1998 senesinde bir lisede okuyan bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı gibi isimler yer almakta.

 

Bir cevap yazın