Perşembe, Eylül 24, 2020
Gündem

Amerika Başkanı Trump: Corona virüsü tedavisine çok yakınız

Amerika Başkanı'ndan Corona virüsü aşısı hakkında açıklama

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Hindistan’a yapmış olduğu ziyarette Corona virüsü hakkında açıklama yaptı. Trump, açıklamasında Corona virüsü için aşı çalışmalarında neticeye çok yakın olduklarını belirtti.
2019 senesinin aralık ayından bu yana Çin, resmi adı COVID-19 olan Corona virüsü dolayısı ile epey ağrılı bir dönemden geçiyor. Ülkede pek çok şehrin sokakları bomboş olurken bu şehirlerin bazılarında ulaşım çalışmıyor. Bununla beraber ülkede düzenlenmesi planlanan tüm etkinliklerden sıra sıra iptal haberleri geliyor.

COVID-19 virüsü sadece Çin sınırları içinde de kalmayarak dünyadaki yayılışına devam ediyor. Virüs, bugüne dek Çin haricinde 30’dan fazla ülkede görüldü ve gün geçtikçe yeni vaka haberleri gündeme oturuyor. Virüsün yayılmasını durdurmak ve vermiş olduğu etkilerin önüne geçmek içinse çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Virüse karşı yapılan çalışmalar dünya genelinde tüm ülkelerin katkılarıyla devam ederken Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, bugün Corona virüsü hakkında bir açıklama yaptı. Hindistan’a ziyareti sırasında açıklama yapan Trump, virüse karşı aşı konusunda önemli bir duyuru yaptı.

Donald Trump, açıklama yapmış olduğu sırada yeni tip Corona virüse dair bir soru üzerine “Bu konu da çok iyi iş çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı. Corona virüsü hakkındaki soruya cevap vermeye devam etmekte olan Trump, COVID-19 için aşı çalışmalarında neticeye çok yakın olduklarını söyledi ancak bu konu da detay vermedi.

Amerika  Başkanı, 4 Şubat tarihinde Tokyo yakınındaki Yokohama Limanı’nda karantinaya alınan ve içerisinde 3.500’den fazla kişinin bulunduğu Diamond Princess isimli yolcu gemisi hakkında da bir açıklama yaptı. Trump, gemiden çıkarılan 328 ABD vatandaşının uçaklarla ülkeye getirildiğini ve hepsinin karantinaya alındığını belirtti.

Başkan Trump, Corona virüsünü kontrol etmek hedefiyle ve aşı elde etme yapmış olduğu çalışmalar için 2,5 milyar dolarlık fonu onayladığını da dile getirdi. Bununla beraber Trump, Corona virüsüyle mücadele konusunda Çin ile de temasta olduklarını, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in kendine ‘bu meselenin çözümü için çok çalıştıklarını söylediğini’ aktardı.

Bir cevap yazın