Pazar, Eylül 20, 2020
Keşfet

Corona Virüsüne Karşı 5 Kişisel Bakım Önlemi

1/5

Temel Adım: El Yıkama

Bu virüsle alakalı her makalede okuduğunuz gibi tedbirlerin başında el yıkamak geliyor. Ortak veya sık kullanmış olduğunuz nesnelere dokunduktan hemen sonra ellerinizi yıkamayı refleks haline getirmeye özen gösterin. Ufak bir not: Hassaslaşan cildiniz için nemlendirici kullanmayı unutmayın.

2/5

Dezenfektan Önlemi
Her zaman el yıkama olanağı bulamayabilirsiniz. Bu yüzden yanınızda taşıma boyu bir ürün bulundurmak son derece pratik bir çözüm. Alkol oranı yüksek formüllerle ellerinizi temizledikten sonra size hatırlatacağımız şey yine ve yeniden ellerinizi bakım altına almak!

3/5

Yüzden Uzak
Corona virüsün gündemde olduğu bu dönemde değil, bu madde daima önemli: Yüzünüze dokunmayın! Mikropların bulaşma ve aktive olma riski kirli ellerinizle yüzünüze dokunduğunuzda artıyor. Ayrıca bu hareketin cildi yağlandırmaya, gözenekleri tıkamaya ve sivilce oluşumuna da yol açtığını belirtelim.

4/5

Stratejik Beslenme
Bu virüs bağışıklığı düşük kişilerde gücünü daha çok gösteriyor. Dolayısıyla beslenmenize her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz. Vücudun direncini artıran destek kuvvetler ve koruyucu vitaminler önceliğiniz olmalı. Daha kuvvetli bir bağışıklık sistemi için Dilara Koçak’ın beslenme önerilerine göz atın.

5/5

Düzenli Spor ve Düzenli Uyku
Bağışıklığın bir diğer destekçisi de düzenli uyku ve düzenli spor. Vücudun gardını yenilemesi için 7 saat uyumaya özen gösterin. Daha zinde ve kuvvetli bir vücuda kavuşmak için de spora başlamayı ihmal etmeyin.

 

 

 

Bir cevap yazın