Cumartesi, Eylül 19, 2020
Gündem

Death Stranding Fanı Çocuğunu Coronavirüsten Korumak İçin Taşınabilir Pod Yaptı

Çin'deki Death Stranding hayranı, Hideo Kojima'nın son oyunundaki BB Pod'lara benzeyen mobil bir bebek taşıyıcısı yaptı.

Coronavirus büyüyen bir sorundur, küresel pandemi o kadar büyük ki , ekonomik bir yavaşlamayı tetikliyor . Küresel vakalar 110.000’i aştı , ölüm sayısı 4.000’in üstünde ve gelişmiş dünyadaki hemen hemen her ülkede vakalar ortaya çıkıyor. İtalya, seyahat yasağı, okul kapanmaları ve tüm kamu etkinlikleri iptal edildiğinde bütünüyle kilitlenirken, ABD’de çeşitli yerlerde benzer önlemler alınmaya başlandı.

Çin, salgının merkez üssü olmaya devam etmektedir ve davaların büyük çoğunluğu hala Çin’in ortalarından gelmektedir. Kilitlenmeyen şehirler için, insanlar virüsün yayılmasını engellemek için önlemler alıyor ve bir Şangay cosplayer tam mesafeye gidiyor.

The_Bai_Ying, en son yaratımını açıklayan uzman bir cosplayer ve pervane üreticisidir. Son zamanlarda Tik-Tok’un yerel Çince versiyonu olan Douyin’e yüklenen, Death Stranding’den Bridge Baby Pods’a benzeyen bir bebek taşıyıcısı içeren bu kıyafet geliyor .

Bai Ying’e göre, bu yalnızca bir pervane değil. İçinde mevcut hava niteliğini gösteren küçük bir ekrana sahip bebek podu için gerçek bir çalışma hava filtresi var. Bölme, ön tarafa dikilmiş plastik bir kapak ile eski bir sırt çantasından yapılır. Küçük bir elektrikli vakuma bağlı yandaki hava filtresini görebilirsiniz ve bebeği ayarlamak için kapsülün içerisine ulaşması gerektiğinde Ying’in eli için bir portal bile vardır.

Ying’in kıyafeti daha az Death Stranding ve daha fazla hazmat kıyafeti, ama yine de mutlaka pod ile çalışıyor. Sol göğüs cebindeki Umbrella Corp sembolüne dikkat edin. Ve merak ediyorsanız: evet, o içerideki gerçek oğlu.

Hava filtresi herhangi bir şey için kullanılabilse de, Ying yazılarını #coronavirus ve #DeathStranding ile etiketledi, böylelikle ilhamını nereden aldığı konusunda hiçbir soru yok. Görünüşe göre bu muhtemelen Tik-Tok için gerçek, fonksiyonel bir koruyucu giysiden daha eğlenceli bir cosplay, ancak bu noktada asla bilemezsiniz.

Bir cevap yazın