Salı, Kasım 24, 2020
Gündem

Elon Musk’ın sevgilisi Grimes “Ruhunun Bir Kısmını” satışa çıkardı.

Grimes müzisyen kimliğinin beraberinde yapmış olduğu görsel eserlerle de adından söz ettiriyor

Tesla ve SpaceX’in CEO’su ABD’li mucit ve girişimci Elon Musk’ın sevgilisi Grimes “ruhunun” bir bölümünü satışa çıkardı.

Kısa süre önce milyarder Musk’tan bir bebek dünyaya getiren Kanada doğumlu 32 yaşındaki şarkıcı hemde yapmış olduğu görsel işlerle de tanınıyor.

Grimes, Los Angeles’taki sanat galerisi Maccorone’da 31 Ağustos’a kadar web üzerinden yapılacak “Selling Out” (Satış) adlı sergisinde fotğraflarını, çektiği resimleri ve kavramsal sanat çalışmalarını satışa çıkardı.

Koleksiyonda Grimes’ın en iyi teklifi getiren kişiye “ruhunun bir parçasını sattığını” gösteren bir yasal belgeden oluşan kavramsal sanat çalışması da var.

Bloomberg’in haberine göre Grimes, şöhret ve kişisel kimliğin doğasını sorgulayan sanat eserine başta 10 000 000 dolar paha biçmeyi düşündüğünü ancak daha sonra vazgeçerek “en iyi teklifi” verene satma kararını şu sözlerle aktardı:

Kimsenin satın almasını istemedim o yüzden 10 000 000 dolar diyelim bu şekilde satılmaz diye düşündük. Ancak avukatımla beraber derin düşündükçe iş felsefi açıdan daha ilginçleşti. Yasal belgeler şeklinde bir fantastik sanat eseri fikri bana çok cazip geldi. Dünyanının içinde bulunduğu mevcut durumu dikkate alırsak bir şeyi 10 000 000 dolara satar mısınız?

 

Sanatçının bir eserini satarken ruhunun da bir parçasını sattığını dile getiren Grimes “Kendimi daima bir görsel sanatçı olarak gördüm ve insanların beni müziğimle tanımasını hep garipsedim” dedi.

Estetik tarzını “Huzursuz görünümlü anime-korku” olarak tanımlayan Grimes bu tarzını müzik videolarında da kullanmıştı.

Grimes ve Musk bu ay doğan erkek çocuklarına “X Æ A-12” adını vermiş ancak Kaliforniya yasalarının izin vermemesi sebebiyle sayıyı roma rakamlarına çevirmişti.

Bloomberg’e yapmış olduğu açıklamada Grimes oğluna “küçük X” diye seslenmeyi sürdürdüğünü söyledi. Musk’ın 5 çocuğu daha bulunuyor.

Bir cevap yazın