Pazar, Eylül 20, 2020
Teknoloji

Facebook, F8 Konferansını Corona Virüsü Sebebiyle İptal Etti

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC) Corona virüsüne yenik düştüğünü ve resmen iptal edildiğini geride bıraktığımız haftalarda sizlere aktarmıştık. Bugün ise başka bir önemli etkinlik olan Facebook’un geliştirici semineri F8’in iptal edildiği resmen açıklandı.

Facebook tarafından paylaşılan bilgilere göre F8 geliştirici semineri, tıpkı Mobil Dünya Kongresi gibi Corona virüs salgını sebebiyle iptal edildi. Hatırlatmak gerekirse F8 geliştirici seminerinın bu sene 5-6 Mayıs tarihlerinde San Jose McEnery Convention Center’da düzenlenmesi planlanıyordu.

Facebook’un en büyük etkinliği olan F8 geliştirici seminerinın geride bıraktığımız senelerde 5 binden fazla ziyaretçiyi ağırladığını da hatırlatalım. Oldukça zor bir karar aldıklarını paylaşan Facebook’ta geliştirici platformundan ve programlarından sorumlu direktör olarak görev alan Konstantinos Papamiltiadis, etkinliğe katılacak olan ziyaretçi ve çalışanların sağlığının daha önemli olması sebebiyle böyle bir karar aldıklarını paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki etkinlik ve üretimi son derece olumsuz etkileyen Corona virüs salgını, etkisini artırmaya da devam ediyor. Çin’de başlayan ve dünyanın bir çok noktasına sıçrayan salgın, şu anda 2 bin 800’ü aşkın kişinin hayatını kaybetmesine de neden oldu.

facebook grp

Bir cevap yazın