Pazar, Kasım 22, 2020
Keşfet

GTA 6 2023’te Çıkacak mı ?

Rockstar Games’in üst kuruluşu olan Take-Two Interactive, 2023 Nisan-2024 Mart dönemine tam 89 milyon dolarlık pazarlama bütçesi ayırdı. Bu kadar kısa bir aralığa neden bu kadar büyük bir bütçe ayrıldığı fotoğrafı olarak açıklanmasa da bütçenin GTA 6’nın çıkışı için ayrıldığı düşüncesi ağır basıyor.
Video oyun piyasasının önemli isimlerinden biri olan Rockstar Games, uzunca bir süredir oyunseverlerin ana gündem maddelerinden bir tanesi. Çünkü şirketin, dünyanın en popüler açık dünya oyunlarından biri olan Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu olması beklenen GTA 6 ile alakalı çalışmalarında son aşamalara geldiği söyleniyor. Ancak şirket, konu hakkında bugüne dek hiçbir açıklama yapmadı.

Rockstar Games’in uzunca bir süredir sessiz kalışı, oyunseverlerin dikkatlerini üst kuruluş olan Take-Two Interactive’e yöneltmesine neden oldu. Kısa süre önce yaşanan bir gelişme, oyunseverlerin neden Take-Two Interactive’i yakın takibe aldıklarını açıklarken, hemde şirketin GTA 6’yı ne zaman tanıtacağı ile alakalı de büyük bir ipucu sağlıyor.

Take-Two Interactive, 2023 Nisan ile 2024 Mart dönemi için tam 89 milyon dolarlık pazarlama bütçesi ayırmış durumda. Bütçenin böylesine devasa olması, şirketin bu dönemde aynı büyüklükte bir projeyi hayata geçirip oyuncuların beğenisine sunacağını bir göstergesi. Peki Take-Two Interactive’in elinde 89 milyon dolar pazarlama bütçesi ayırtmak isteyeceği büyüklükte kaç tane marka var? Bu konu da aynı şeyi düşünüyor olabiliriz.

Pek çok kişi Take-Two’un 89 milyon dolarlık bütçeyi GTA 6’nın tanıtımı için ayırdığını düşünüyor. GTA 5’in 100 milyonun üstünde sattığını ve milyarlarca dolar kazandırdığını düşünürsek bu düşünce çok da haksız sayılmaz. Eğer gerçekten de GTA 6, 2023 senesinde piyasaya sürülecekse şirket, GTA 5 ile GTA 6 arasına 10 yıl gibi uzun bir süre koymuş olacak.

 

Bir cevap yazın