Perşembe, Ekim 29, 2020
KeşfetSİNEMA & FİLM

İliklerinize kadar romantizmi hissedeceğiniz bir Netflix filmi… HAYATIN KIYISINDA

İddialı bir senaryo, mükemmel bir film müziği ve içten performanslarla Netflix’in “All The Bright Places” aşkın ayrıntılarına büyük önem veriyor.

Hoosier Tepesi’nden Mavi Delik’in karanlık sularına kadar Violet Markey ve Theodore Finch’in Indiana’daki romantizmi her karede büyük bir içtenlikle karşınızda.Film Elle Fanning ve Justice Smith  gibi samimiyeti izleyenlerinin iliklerine kadar hissettiren mükemmel oyuncu kadrosuna sahip.

 

All the Bright Places aslında Niven’ın bir romanı. Bu film ise bir çok yeri farklı olsa da bu kitaptan uyarlama. Film ile kitabın arasındaki en önemli fark ise,filmdeki başrol oyuncularının kişisel özellikleri ve karakterlerinin kitaptakilere nazaran daha başka bir kalıpta olması.

Violet, kız kardeşinin ölümünden sonra yıkık bir hayat yaşamaya başlamıştır. Finch ise teşhis edilmemiş bipolar bozukluk ve ölme düşüncesinden dolayı intihar durumuyla mücadele eder.

Çiftin ortaya çıkan romantizmi, arkadaşlığın iyileştirici doğasını ve bağımlılık tutkusunun romantik olduğu kadar aynı zamanda onları parçalara ayırışını işler.

 

Kıvanç Turhan

Bir cevap yazın