Pazartesi, Eylül 21, 2020
Teknoloji

Bounce’6,5 milyon dolar kazandı

Bengaluru merkezli giriş Bounce, Mumbai merkezli bir girişim borç yatırımcısı InnoVen Capital'den 6,5 milyon dolar topladı.

Mobil uygulama tabanlı iki tekerli girişimin cf5b9ced5e0493cf0b6f0f4besekiz361eff 12 milyon dolardan fazla borç finansmanı var; ayrıca InnoVen 1sekiz aylık bir süre içerisinde şirkete üçüncü kez yatırım yapıyor. Bounce, fonu elektrikli araç (EV) entegrasyonu, coğrafi genişleme ve diğer operasyonlar için kullanacaklarını söyledi.

Kısa bir süre önce, Bounce Facebook Kurucu Ortağı Eduardo Saverin’in risk sermayesi fonu B Capital tarafından idare edilen D Serisi fonlarda yaklaşık 105 milyon dolar topladı. Şimdi, bisiklet kiralama girişiminin 500 milyon doların üstünde olması, ülkedeki hareketlilik segmentindeki en büyük şirket haline geldi.

Sequoia Capital, Accel Partners India, Chiratae Partners, Omidyar Network, Vistra ITCL, SCI Investments ve Qualcomm Ventures gibi pek çok büyük yatırımcı iki yaşındaki şirkete şimdiden yatırım yaptı. Şu andan itibaren, Bounce 35 şehirde, 23.000’den fazla iki tekerli araçla çalışıyor.

Başlangıçta saat başı kiralama seçeneği ve normal taşıtları hedefleyen iki yönlü tekerli paylaşım seçeneği olmak üzere iki biçimde scooter kiralama hizmeti verilmektedir. Bounce, kullanıcılarının şehir sınırları dahilindeki araçları almasına ve düşürmesine izin veriyor ve son dönemde başlangıç ​​yalnızca Bengaluru’da 100.000 günlük sürüş işaretini geçti.

Bounce, Bajaj Auto Ltd’den sekiz milyon dolar yatırım alan Ola ve Yulu’dan 100 milyon doların üstünde para toplayan VOGO gibi başka rakiplere de sahip.

Bir cevap yazın