Cuma, Eylül 25, 2020
Moda & Magazin

Instagram Türkiye Rekorunu Kırdı 1 MİLYON Katılım oldu

Canlı yayın esnasında başlangıçta 500 binden fazla kişi yayını izlerken, yayın sonlarına doğru 1 milyon izleyiciye ulaşıldı.

Türkiye’nin senelerdir en fazla ilgi gören Reality TV Showlarından Survivor, geride bıraktığımız haftadan bu yana Instagram Canlı yayınlarında kendisini gösteriyor. İletişim hakkı kapsamında Ünlüler ve Gönüllüler ekiplerine canlı yayın programında soru cevap ödülü verilmekte.

Genellikle dünyada olan bitenden haberi olmayan iki ekip, bu yayınlar sayesinde sevenleriyle ve gerçek dünya ile buluşma olanağına kavuşuyor. Acun Ilıcalı’nın kendi kişisel hesabı üzerinden yapılan canlı yayınlar, yoruma kapalı olarak gerçekleşiyor.

Survivor katılımcılarına soru sormak isteyenler, daha önce paylaşılan duyuru görseline yorum yaparak sevdikleri katılımcıya sorularını iletebiliyor. Dijital içerik tüketimin yükseliş gösterdiği bu dönemde ünlülerin beraberinde alışılmış yapımların da canlı yayınlara kayması dikkat çekici.

Bu arada bu hafta gerçekleşen Canlı yayın esnasında 600 binden fazla kişinin yayını izlediğini ve yayın sonunda izleyicilerin teşvik edilmesiyle 1 milyon izleyiciye ulaşıldığını belirtelim. Mücbir Sebepler’in Instagram Canlı Yayınlarda yarattığı “yeni medya” anlayışı, önümüzdeki günlerde alışılmış yapımlarda da kendisini gösterebilir. Önümüzdeki günlerde, Instagram canlı yayınlarda daha bir çok farklı içerik formatına tanıklık edeceğimizi söylemek mümkün.

 

 

 

Bir cevap yazın