Pazar, Ocak 24, 2021
Keşfet

KENDİ MOBİL UYGULAMANIZI YAPIN.

Mobil uygulama nasıl yapılır merak ediyor olabilirsiniz. Android ve iPhone gibi mobil cihazlar için özel geliştirilen yazılımlara mobil uygulama denilmektedir. Aklınızda bir mobil uygulama fikri var ise, bunu bir yazılım geliştiricisine aktarmanız durumunda, arzu ettiğiniz mobil uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Günümüzde çoğu oyun ve uygulama mobil olarak’da hizmetimize sunulmaya başlandı. Bunun en büyük sebebi, mobil cihazların bilgisayara göre daha kolay ulaşılabilir bir cihaz olması ve geniş kullanıcı kitlesidir. Peki biz bir mobil uygulama nasıl yaparız ?

Ama öncesinde, nasıl bir uygulama arzu ettiğinize karar vermelisiniz. Bunun için uygulamanın hangi amaca hizmet edeceğini veya hangi problemi çözeceğini belirlemeniz çoğunlukla yeterli olur. Oldukça maliyetli bir iş olabilen mobil uygulama geliştirme işi, temel amacınıza odaklanmaya çalışmanızda fayda var. Android uygulama yapma ve iOS uygulama yapma arasında da belirgin farklar olduğunu unutmayın ve bu istikamette hangi platformu hedef alacağınızı ihtiyacınız doğrultusunda belirleyin.

Google ve Milli Eğitim Bakanlığı ortak çalışması ile Youtobe de ücretsiz olarak yayınladığı kodlama dersleri ile başlayabilirsiniz dersleri izlemek için BURAYA TIKLAMANIZ YETERLİDİR.

 

 

 

Bir cevap yazın