Cumartesi, Kasım 28, 2020
SİNEMA & FİLMVideo

Kore Yapımı Zombi Filmi Train to Busan: Peninsula’un Fragmanı Yayınlandı

2016 senesinde vizyona giren Train to Busan, sosyal ağlarda çok fazla öne çıkmamasına rağmen izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not almayı başarmıştı. Büyük beğeni toplayan zombi filmleri 28 Days Later ve World War Z yapımlarının bir karışımını sunan Train to Busan, dünya çapında toplam 92.6 000 000 dolar gişe hasılatı elde etmişti.

Dünya prömiyerini 2016 Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren Güney Kore filmi, dört senelik bir aradan sonra yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta paylaştığımız haberde, Peninsula adı verilen devam filminden ilk ayrıntıları sizlerle aktarmıştık.

Dört yıl sonrası

ScreenDaily’e bir röportaj veren yönetmen Yeon Sang-ho, devam filminin Train to Busan ile aynı karakterleri içermeyeceğini ve ilk filmin hikayesini direk olarak takip etmeyeceğini ifade etmişti. Beklentileri iyice yükselten bu açıklamanın ardından, Peninsula’dan gelecek fragmanı dört gözle beklemeye başlamıştık. Ve şimdi, bizlere soluksuz bir zombi gerilimi yaşatacak olan filmden ilk fragman yayınlandı.

Yeni hikaye, Train to Busan’dan dört yıl sonrasını konu alıyor. Kore’deki zombi salgını sonrasında hükümetin yok olduğu yeni bir düzeni tasvir eden Peninsula, hayati bir görev için zombilerin istila ettiği Seul’e geri dönmesi gerekli olan bir askerin serüvenini takip ediyor.

Orijinal filmin iki katı olan, yaklaşık sekiz milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen Peninsula, ilk fragmanında bizlere verdikleri ile beklentileri mutlaka karşılayacakmış gibi görünüyor. Başrollerinde Gang Dong-won (19sekiz7: When The Day Comes) ve Lee Jung-hyun’un (The Battleship Island) yer aldığı filmin ağustos da izleyicilerle buluşması planlanıyor, ancak  COVID-19 pandemisi, bu süreyi daha da uzatabilir. Hemen aşağıdan Train to Busan: Peninsula’nun ilk fragmanını seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın