Pazartesi, Eylül 21, 2020
Teknoloji

LinkedIn koronavirüs korkusu nedeniyle sanal görüşmelere başvurdu

Ölümcül koronavirüs patlaması dünyayı korku içerisinde tuttu ve hükümetleri ve firmalari insan hayatlarını korumak için harekete geçmeye teşvik etti.

Bunun son örneği, iş ve istihdam odaklı hizmet platformudur LinkedIn sanal görüşme için her iki opt adaylarını istedi ya da gelecekte belirsiz bir tarihe kadar ertelemek etti.

Karar, son dönemde devam etmekte olan koronavirüs salgını sonrasında verilir, burda insanların refahı firmalar için en yüksek önceliktir. Bu karar, pek çok teknoloji şirketinin çalışanlarına evden çalışma seçeneği sunma konusundaki son hamlenin yanında geldi.

The Verge’in incelediği iş başvurusunda bulunan bir e-postada LinkedIn şunları söyledi: “Son koronavirüs salgını ışığında ve herkezin sağlığı şu an için LinkedIn’in 1 numaralı önceliği olduğunda, tesise gelmesi planlanan tüm adaylara seçenek sunuluyor tüm röportajlarını BlueJeans video semineri yoluyla sanal olarak tamamlamak veya mevcut programlarını iptal etmek ve sahaya gelmek mümkün olana kadar yeniden planlamaya devam etmek. ”

E-posta ayrıca “her iki seçeneğin de LinkedIn’de adaylığınıza zarar vermeyeceğini veya adaylığınızı etkilemeyeceğini” söyledi. LinkedIn’in e-postası türünün ilk örneği değil. Google tarafından benzer bir e-posta gönderildi ve küresel olarak tüm iş görüşmelerinin sanal olarak yapılacağını söyledi. Ayrıca, Facebook bunun çoğu şahsen iş görüşmesini iptal edeceğini söyledi. Listeye katılacak başka bir şirket, yerinde iş görüşmelerini süresiz olarak askıya alan Amazon’du.

 

Bir cevap yazın