Cuma, Ocak 22, 2021
KatagorilerSİNEMA & FİLM

LITTLE WOMEN

Little Women (Original Motion Picture Soundtrack) by Alexandre Desplat available everywhere Friday, December 13

Louisa May Alcott tarafindan yazılan, 19. yy da babaları Amerikan iç savaşında mücadeledeyken 4 kız kardeşin çocukluktan kadınlığa geçiş dönemlerini anlatan ve karakterler üzerinden 19. yy’da toplumdaki cinsiyet eşitsizliğine vurgu yapan kitap.
Kitap yayınlandığı dönem büyük ses getirmesi ve bugün bile hala etkilerinin devam etmesi üzerine tabi ki daha once birkaç kez beyazperde de gördük.
Simdi ise Lady Bird filminden tanıdığımız yönetmen Greta Gerwig tarafından beyazperdeye taşındı.
Ülkemizde 14 şubat 2020 de vizyona giren film bünyesinde Emma Watson, Saoirse Ronan ,Timothee Chalamet ve Meryl Streep gibi yıldız oyuncuları barındırıyor.

Film Eleştirmenleri en iyi uyarlama senaryo ve en iyi kostüm tasarımı Oscar’ına layık görülen bu filmi bir de biz izleyelim dedik.. Umarız bu yazı film hâlâ vizyondayken yayınlanmış olur.

Öncelikle dönem filmlerinin sıcaklığını ve bizi, anlattığı dönemin etkisinde bırakmasını çok özlemişiz. little women, gerek oyuncukları gerek diyalogları gerekse de görüntüleriyle izleyiciye özlediğini veriyor.

Uyarlama film olduğundan dolayı konuyla ilgili çok fazla şey söylemeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Film kitaba bağlı bir şekilde ilerliyor.

Filmde bizi rahatsız eden tek şey flashback sahnelerinin yorucu olmasıydı. Aslında fikir, filmin diger uyarlamalardan farklı olması için güzel ama görüntüler hızlı ilerliyor ve siz takip ederken biraz zorlanıyorsunuz.

Kitabını okumuş da olsanız ya da daha önceden uyarlamalardan birini izlemiş de olsanız oyuncularin performanslarıyla yükselen karakterleri tekrar beyazperdede görmek istiyorsanız Little Women izlenmeye değer bir film.

‘Hayallerimin seninkilerden farklı olması onları önemsiz yapmaz’

Kübra Rana YILMAZ

Erdinç YILMAZ
Merhaba! Benim adım Erdinç. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği öğrencisiyim. Eylül 1995 yılı Malatya doğumluyum. Boş zamanlarımda kendimi teknoloji, spor, sinema ve tiyatro gibi alanlarında geliştirmeye çalışıyorum. Hobi olarak kitap okuyup, kendi hayatımın kesitlerinden oluşan videolar ve fotoğraflar çekiyor, ülkeleri, illeri kasabaları, köyleri geziyor, yazılım ve yabancı dil öğreniyorum.

Bir cevap yazın