Perşembe, Eylül 24, 2020
Sanat

Martta İzlenecek En İyi 3 Film

A Quiet Place Part II ile ilgili görsel sonucu

Sessiz Bir Yer 2

Sessiz Bir Yer, son yılların ticari olarak en başarılı, eleştirel perspektiften hayran ve düpedüz korkunç korku filmlerinden biriydi. Şeytani önermesi, dünyanın hiper-akut işitme ile görüşsüz uzaylı canavarlar tarafından aşırı derecede yönetilmiş olmasıydı, bu nedenle bir ses çıkarırsanız, sizi bir an sonra parçalara ayırırlardı. Sinema izleyicileri hiç bu kadar sessiz olmamıştı. İki yıl sonra, yazar yönetmen John Krasinski devam filmi için geri döndü ve gerçek hayattaki karısı Emily Blunt, bir kez daha çocuklarını konuşmasını, hapşırmasını veya çatal bıçaklarını düşürmesini durdurmak mecburiyetinde olan bir kadın oynuyor. Ailenin müstahkem çiftlik evinden çıkarken, hayatta kalan bazı arkadaşlarının (Cillian Murphy dahil) uzaylılar kadar tehditkâr olduğunu keşfeder.

(18 Mart’tan sinemalarda)

 

Mulan still (Credit: Disney)

Mulan

Evet, alışılmış bir Disney karikatürünün başka bir canlı aksiyon versiyonu, ancak Mulan sanki Külkedisi, Güzellik ve Canavar’dan uzak dünyalar gibi görünüyor. İmparatorluk ordusuna katılabilmesi için kendisini bir erkek olarak gizleyen bir kızın Çin efsanesine (Liu Yifei) dayanarak, Eddie’nin seslendirdiği bir wisecracking ejderhası olsa, müthiş 1998 filmindeki şarkılardan hiçbirine sahip değil Murphy. Bunun yerine, yönetmen Niki Caro (Balina Binicisi) ve Jet Li, Donnie Yen ve Jason Scott Lee’nin yer aldığı oyuncular, muazzam savaş sahneleri ve yerçekimine meydan okuyan dövüş sanatları nöbetlerini Crouching Tiger, Hidden Dragon’u anımsattı. ABD’de bir PG-13 sertifikası verilen bu Disney remake’lerinden ilki olduğuna şaşmamalı.

(25 Mart’ta sinemalarda)

 

The Hunt still (Credit: Alamy)

Av

Paranormal Activity, Get Out ve Ma’nın stüdyosu olan Blumhouse Productions’ın bu hiciv geriliminin geçen Eylül’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Serbest bırakılması, Ağustos 2019’da Dayton ve El Paso’daki çekimlerden sonra (filmi görmemiş olan), filmleri bölücü bir utanç olarak kınadıktan sonra ertelendi. Başkan Trump bile Twitter’da “filmin … Alev alması ve kaosa neden olması için yapıldığını” seçerek harekete geçti. Sonunda, tüm yaygara hakkında ne olduğunu görebiliriz. Craig Zobel tarafından idare edilen ve Damon Lindelof tarafından ortak olarak yazılan arsa, kaçırılan ve bir grup süper zengin avcı tarafından seçildikleri özel bir mülkün arazisinde kaçırılan ve serbest bırakılan yaklaşık 12 yabancıya dönüşüyor gibi görünüyor. Ama hiçbir şey göründüğü gibi olmayabilir …

(11 Mart’ta sinemalarda)

Hüseyin Doğan

Bir cevap yazın