Cuma, Eylül 18, 2020
Keşfet

NASA dört yıldan sonra ilk kez astronot başvurularını değerlendirmeye alıyor

Hak kazanırsanız Ay veya Mars'a doğru yola çıkabilirsiniz.

Ay’a gitmek veya Mars’ı keşfeden astronotlardan biri olmak ister misiniz ? Artık şansınız var. NASA , bazıları gelecekteki Ay ve Mars seferlerinin bir parçası olacak olan bir sonraki astronot turu için başvuru almaya başladı . Başvuru için ayın sonuna kadar (31 Mart, 23: 59’da Doğu) başvurmanız gerekir, ancak zaman burada ana kısıtlama değil. Göz önünde bulundurulacak en önemli kıstas astronot adaylarının elemeleri geçmesi…

NASA , bir STEM alanında yüksek lisans derecesi veya eşdeğeri, örneğin alanınızdaki doktora, tıbbi bir doktora veya tamamlanmış bir test pilot okulunun kombinasyonu gibi iki yıllık bir ABD vatandaşı olmanız gerektiğini söylüyor. Ayrıca iki yıllık “aşamalı olarak sorumlu” iş deneyimini veya komuta edilen bir pilot olarak 1.000 uçuş saatini içeren gerçek dünya deneyimine de ihtiyacınız olacak. Ve uzun süreli fiziksel bir uzay uçuşunu geçmek zorunda kalacağınızdan bahsettik mi?

Eğer havacılık ve uzay mühendisliği okuyorsanız şansınızı deneyin derim. Planlarda herhangi bir değişikliğe engel olarak, NASA’daki önümüzdeki yirmi yıla ay ve Mars seferleri hakim olacak. Uluslararası Uzay İstasyonundan daha ileri gitmeseniz bile, Dünya’nın ötesine geçen çok küçük bir kulübün bir parçası olmak bile büyük bir şans.

Kıvanç Turhan

Bir cevap yazın