Perşembe, Eylül 17, 2020
Gündem

Oğuzhan Uğur Koronavirüs ile İlgili Bilinmeyenleri Babala TV’de anlattı

Oğuzhan Uğur bilim insanlarıyla fikir alışverişini Mevzular 38'de anlattı.

Türkiye’ nin en büyük Youtuberlarından birisi olan Oğuzhan UĞUR sahibi olduğunu Youtube kanalı Babala TV’ de yayınladığı Mevzular-31 (karantina) adlı videoda, şu anda bütün dünyayı kasıp kavuran ve insanlar üzerinde büyük korku yaratmış olan koronavirüs ile ilgili alışılmışın dışında, bu zamana kadar hiç duymadığınız bilgileri izleyicileri ile paylaştı.

Öncelikle yurt dışında yaşayan ve aynı zamanda Babala TV’yi takip eden belirli bilim insanlarıyla yaptığı fikir alışverişlerinden bahseden Oğzuhan UĞUR, insanlara koronavirüsü neden ciddiye almaları gerektiğini anlattı. Videodan izlediğimiz kadarıyla aklımızda kalanları sizinle paylaşmak isteriz…

Uğur’un Avrupa’daki türk bilim insanlarından öğrendiği en önemli şeylerden birisi koronavirüsün diğer virüslerden yapı itibariyle daha farklı olduğudur. Dünya üzerindeki virüsler genellikle hafif oldukları için havada uzun süre kalabilirken yeni tip koronavirüs ise ağır yapısı sonucunda havada uzun süre kalamadan yere düşüyor. Diğer bir özelliği ise başka virüslerden farklı olarak fiziki yapısında pençe benzeri bir uzuv bulunduran koronavirüs üzerine düştüğü herhangi bir şeye anında yapışabiliyor. Bu iki bilgiyi birleştirdiğimiz zaman virüsün en çok ayaklarda olabileceğini ve ayaklarımıza yapışabileceği sonucunu çıkarıyoruz. Yani siyasilerin ve bilim insanlarının, “Üç hafta boyunca evden çıkmayın, insanlarla yakın temasta bulunmayın.”  uyarıları bu temele dayanıyor.

Bir diğer konu ise kolonya ve türevlerinin koronavirüs üzerinde hiçbir etkisinin olmadığı konusudur.  Kolonyanın dezenfekte özelliğinin olduğunu fakat bu dezenfekte özelliğinin koronavirüs üzerinde etkili olmadığını anlıyoruz. Koronavirüsü vücudumuzdan uzaklaştırabileceğimiz tek maddenin iste İZOPROPİL ALKOL olduğunu Oğuzhan UĞUR’ a bilgi veren ve İtalya’da yaşayan Türk bilim insanı söylüyor.

Merak ettikleriniz ve daha fazlası için videoyu izleyebilirsiniz…

 

 

Kıvanç Turhan

Bir cevap yazın