Cumartesi, Eylül 19, 2020
Gündem

Popüler Yayıncı Ninja, 150 Bin Dolarlık Bağış yaptı

Ninja ismiyle tanınan ve gerçek adı Tyler Blevins olan yayıncı, eşi Jessica ile beraber korona virüs salgınının devam ettiği bu süreçte öğrencilere destek olmak adına 150 bin dolar bağışta bulundu.

Ninja ve eşi, Feeding America’ya 150.000 dolar bağışlayarak koronavirüs pandemisine yardımcı olmak için üzerlerine düşeni yapıyor .

Gerçek adı Tyler Blevins olan Ninja, Fortnite akışları ile kendisi için bir isim yaptı ve Twitch ve YouTube’a yükledi. Koronavirüsün yayılması okulları, işletmeleri ve iş yerlerini kapatmaya devam ederken, Ninja ve eşi Jessica yardım etmek istiyor.

Çift, bağışlarını Ninja’nın Instagram’a yayını yapılan bir akışla açıkladı. “Şu anda açlıkla mücadele edenlere yardım etmek için Feeding America’ya 150.000 dolar bağışladık” diye yazıyor yazıdaki başlık. “Özellikle öğrenciler okul yemeği alamıyor.” Blevins, bağış için ilham kaynağı olduğu için Ryan Reynolds ve Blake Lively ile Jimmy Fallon’a güveniyordu. Reynolds ve Lively , Fallon’un Instagram üzerinden Feeding America’ya bağışını duyurmasından birkaç gün sonra ABD ve Kanada’da kar amaçlamayan kuruluşlara 1 milyon dolar bağışta bulundu .

Blevins, çeşitli sebeplerle açlığı azaltmayı hedefleyen kar amaçlamayan Feeding America’yı seçti. Yani, videolarında belirttikleri gibi, okul öğle yemeklerine güven duyan çocuklara kendilerini beslemelerine yardımcı olmak için.

“Eşim ve ben şu an için içerisinde bulunduğumuz mali durumda olacak kadar şanslıydık. Yapmak istediğimiz bir şey olabildiğince geri vermekti, ”dedi Ninja. Blevins, Feeding America’nın COVID-19’a yanıt olarak çabalarını arttırdığını belirtti. “Tyler ve ben bu özel davaya bağış yapmaya zorlayan bir şey… yalnızca okul dışında, öğle yemeği için okul yiyeceklerine gerçekten bağımlı olan ve bunun dışında yiyecek olmayan çocuklar” dedi. “Hala bu çocuklara gitmelerini ve aileleri için kutuları olmasını sağlıyorlar.”

Çift, başkalarını bağışta bulunmaya teşvik etti. Ayrıca sosyal uzaklığın gerekliliğini vurguladılar ve mümkünse herkesi içerde kalmaya çağırdılar . “Bu çok ciddi bir mesele,” dedi Ninja. “Pek çok genç insan görüyoruz ve bilirsiniz, sosyal mesafeyi gerçekten uygulamayan pek çok insan… eğriyi azaltmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız, bu nedenle her şey son derece önemlidir. Tek başına, izleyicimize bunun ne kadar ciddi olduğunu anlattığımızdan ve şu an için sosyal mesafeyi uyguladığımızdan emin olmak için erkeklerin işi – bizim işimiz gibi hissediyorum. ”

Çift de hayranlarını teselli etmeye çalıştı.

“Bundan olumlu bir şeyler yapmaya çalışalım,” dedi Ninja. “Yapabileceğiniz çok şey var… izlemek ve umarım yaratmak.”

Bir cevap yazın