Çarşamba, Eylül 23, 2020
Teknoloji

Senatörler Jeff Bezos’u Amazon depo işçilerine hastalık izni ve tehlike ödemesi vermeye çağırdı

Anahtar NOTLAR

  • Senatörler Cory Booker, Bernie Sanders, Bob Menendez ve Sherrod Brown Cuma günü Amazon CEO’su Jeff Bezos’a, koronavirüs salgını sırasında depo işçilerini daha iyi muhafaza etmeye çağıran bir mektup yazdılar.
    Mektup, Bezos’u, diğer tedbirlerin beraberinde, depo çalışanları için ücretli hastalık izni ve yarı yarıya tehlike ödemesi talep ediyor. 
    Bir Amazon çalışanının New York Queens’deki bir dağıtım istasyonunda virüs için pozitif test etmesinden bir gün sonra geliyor.

Dört senatör, Amazon’a şirketi koronavirüs salgını sırasında depo çalışanlarını daha iyi muhafaza etmeye çağıran bir mektup gönderdi .

Gelen mektupta Cuma, Sens Amazon CEO’su Jeff Bezos gönderildi. Cory Booker, D-New Jersey, Bob Menendez, D-New Jersey, Bernie Sanders, ben-Vermont ve Sherrod Brown, D-Ohio, ücretli hastaları sağlamak amacıyla onu çağırdı diğer önlemlerin beraberinde, çalışanları için izin ve buçuk aylık tehlike ödemesi.

Senatörler mektupta “Amazon’un işçilerini güvende tutmaması, yalnızca çalışanlarını riske atmakla kalmıyor, hemde tüm ülkeyi de riske atıyor” diye yazdı. “Her önlemi alan Amerikalılar … Amazon’un işgücünün güvenliği ve refahı üstündeki verimliliği ve kârı önceliklendirme kararı sebebiyle COVID-19 ile enfekte olma riski taşıyabilir.”

Senatörler, Amazon’un çalışanlarını enfeksiyondan korumak için hangi adımları attıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen Bezos’a 26 Mart’a kadar Amazon’un yanıt vermesi için bir son müracaat listesi eklediler.

Mektup ayrıca Amazon’un işçilerin koronavirüs için test maliyetini karşılayıp karşılamayacağını ve işçilere ellerini yıkamak için yeterli zaman vermek için disiplin önlemlerini ve “etkin verimliliğini” azaltıp azaltmayacağını soruyor. Senatörler Bezos’a Amazon’un bir çalışanın virüs için pozitif test yapmış olduğu herhangi bir tesisi geçici olarak kapatıp kapatmayacağını sordu.

Mektup, Amazon bir işçi COVID-19 koronavirüsü için pozitif test ettikten sonra DBK1 olarak bilinen bir Queens, New York dağıtım istasyonunu geçici olarak kapattıktan bir gün sonra geliyor . Dava, hastalığa yakalanan bir ABD Amazon depo çalışanının bilinen ilk olayını işaret ediyordu. Pazartesi günü Amazon , İspanya ve İtalya’daki Amazon depolarında en az beş işçinin hastalığı büzdüğünü doğruladı .

Amazon’un uzaktan çalışmakta olduğu söylenen şirket ofislerindeki çalışanların tam tersine, pek çok icra merkezi çalışanı ve teslimat sürücüsü evden çalışırken iş görevlerini yerine getiremez.

Bir Amazon sözcüsü, mektupta belirtilen suçlamaları reddetti ve şirketin, çalışanları “güvende temizlik konusunda üçe katlanmak” da dahil olmak üzere çalışanları güvende tutmak için “aşırı önlemler” aldığını söyledi. Mesafeler.

“Çalışanlarımız, toplulukları için savaşan ve insanların krizde ihtiyaç duydukları kritik öğeleri elde etmelerine yardımcı olan kahramanlardır” dedi. “Devam eden koronavirüs pandemisi ile boğuşan tüm işletmeler gibi, tedarikler sınırlı olduğu için kolay değil, ancak topluluklara ve en savunmasız kişilere hizmet ederken çalışanları güvende tutmak için çok çalışmaktayız.”

Amazon daha önce CNBC’ye, vardiyaların başlangıcında ekip toplantılarını askıya alarak, çıkış taramasını durdurarak ve vardiya başlangıç ​​vakitlerini ve mola sürelerini kademelendirerek sosyal mesafeyi korumak da dahil olmak üzere, yerine getirme merkezi çalışanlarını korumak için “proaktif önlemler” uyguladığını söyledi. ölçümler.

9 Mart’ta Amazon lojistik işçileri , şirketin “tüm çalışanlarının ve daha büyük toplumun güvenliğini sağlamak” için işçilere ücretli izin vermek de dahil olmak üzere daha “koruyucu önlemler” koymasını isteyen bir dilekçe yayınladı.

Amazon kısa süre önce COVID-19 teşhisi konan veya karantinaya alınan tüm çalışanlara iki haftaya kadar ödeme sağlayacağını açıkladı. Bu, CNBC’nin daha önce bildirdiği Mart ayı boyunca tüm saatlik çalışanlar için sınırsız bedava dağıttığı izin süresine ilave olarak .

Şirket, 25 milyon dolarlık yardım fonu başlatarak, yerine getirme merkezlerinin ve teslimatın benzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilmek için harekete geçti . “Amazon Yardım Fonu”, bu çalışanlara, yeni koronavirüs veya COVID-19 teşhisi konulursa, iki haftaya kadar olan ödemelere eşit veya hibe için müracaatta bulunmalarını sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın