Cuma, Kasım 27, 2020
Gündem

SON DAKİKA… Görevden alınan Yalova Belediye Başkanından ilk açıklama

Yalova Belediye Başkanı görevden almaya ilişkin KRT televizyonuna konuştu

Saygı Öztürk’ün KRT’de sunduğu canlı yayına kayılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, İçişleri Bakanlığının soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırılması hakkında konuştu.

Salman’ın cümlelerinden satır başları şu şekilde:

* Şimdiye kadar yapılan işlemlerde hukukdan söz etmek söz konusu değil. Siyasallaştırmayı yaşıyoruz. İddialar doğru değil. Bana tebliğ yapılmadı. Ben basından takip ettim.

* Uusulsüzlüğü ortaya çıkartan biziz. Arkadaşlarımız yaptıkları tespiti bana bildirdiler. Ben de talimat verdim; savcılığa suç duyurusunda bulunun diye.

* Biz her 6 ayda bir Sayıştay tarafından denetleniriz. Uzman denetçilerin dahi ortaya çıkaramadığı yolsuzluğu bizim arkadaşlarımız ortaya çıkarmış. Ben de bununla ilgili gerekli talimatı vermişim.

* Bu yolsuzluk ilk kez 2017’nin Haziranında başlıyor. Bunu da ortaya çıkartan biziz. Ben ve başkan yardımcım dahil herkesin mal varlığının incelenmesini istiyorum. Bizim boğazımızdan bir gram haram geçirmediler ben de çocuklarımın boğazından bir gram haram para geçirmedim.

* 2014 yılından bu yana cep telefonu faturasını kanuni hakkım olduğu halde ben cebimden ödedim. Bu iş siyaset zeminine oturdu. Siyaset çarkı dönüyor.

* Günlük bir gazetenin imtiyaz sahipliğini yaptım daha sonra bıraktım. Oradan kırgın bir vaziyette ayrıldım. O gazetenin sahibinin de mal varlığını sonuna kadar incelesinler. Bunlar sadece iddia.

Kıvanç Turhan

Bir cevap yazın