Çarşamba, Eylül 16, 2020
Teknoloji

Telekom operatörleri kullanıcılarına uyarı yapma hakkına sahiptir

Covid-19 yayılma riskinin arttığını gözlemleyen Hintli telekom devleri kullanıcıları uyarmaya başladı. Reliance Jio , Airtel, BSNL artık her arama yaptıklarında Hintçe ve İngilizce kullanıcıları uyarıyor.

Ön kayıt mesajı şöyle gider: “Öksürürken veya hapşırırken yüzünüzü daima bir mendil veya mendil ile koruyun. Ellerinizi sabunla düzenli şekilde temizleyin. Yüzünüze, gözlerinize veya burnunuza dokunmaktan kaçının. Birinde öksürük, ateş veya nefes darlığı var ise bir metre mesafeyi koruyun. Gerekirse hemen en yakın sağlık merkezinizi ziyaret edin. ”

Vodafone uyarı mesajını uygulamaya koyuluyor ve Airtel uyarısının yayılmasını dört gözle bekliyor.

Birçok imalat ve ilaç şirketi, malzemeleri için Çin’e güveniyor ve bunun için hükümetin yardımını arıyor. Bugüne kadar 43 vaka kaydedildi; bunlardan üçü bütünüyle iyileşti.

Birçok firma çalışanlarının evden ve Paytm’dan çalışmasını önermiş, finansal hizmetlerin başlatılması Noida ve Gurgaon’daki çalışanlarının geride bıraktığımız hafta göreve gelmemelerini istemiştir. Bu, yeni virüsle pozitif test edilen bir çalışanın arka planındadır.

Chennai merkezli bulut hizmetleri firması Zoho da çalışanlarına evden çalışmalarını öneri etti ve Tech Mahindra da aynı çağrıyı aldı.

Bir cevap yazın