Pazartesi, Eylül 21, 2020
GündemTeknoloji

Türk hackerlar, Rusya Savunma Bakanlığı’na ait siteyi hackledi; İstiklal Marşı paylaştı

İdlib'de yapılan hava saldırısında 33 askerin şehit olasının ardından Türk hackerlar, Rusya Savunma Bakanlığı'na ait internet sitesini hackledi. Hackerlar, siteye İstiklal Marşı videosu ve 'Her Türk Asker Doğar' yazılarını ekledi.

Yüksek güvenlik önlemlerine sahip olmayan internet sitelerinin ele geçirilme olaylarına zaman zaman şahit oluyoruz. Özellikle Türk hackerların ele geçirdiği internet sitelerinde ise Türk Bayrağı ile sıkça karşılaşıyoruz.

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı’na ait resmi internet sitesinin alt domaininin az önce ele geçirilmesiyle Türk hackerlar bir kez daha kendilerini gösterdi. Aldığımız acı haber sonrası Rusya ile Türkiye arasında gelişmelerden dolayı böyle bir adım attığı düşünülen hackerlar, sitede bir de İstiklal Marşı paylaştı.

Siteye ‘Her Türk Asker Doğar’ yazısı eklendi:

Rusya’nın Savunma Bakanlığı’na ait olan internet sitesinde an itibarıyla “Her Türk Asker Doğar” yazısı bulunuyor. Bu yazının hemen altında ise arka planında üzerinde kar olan dağlar bulunan bir bayrak fotoğrafı yerleştirilmiş durumda.

Ayrıca siteye ‘İstiklal Marşı’nın’ videosu eklendi :

Türk hackerlar tarafından ele geçirilen ve Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı’na ait olan internet sitesinin alt kısmında ise İstiklal Marşı’nın video paylaşım platformu YouTube’a yüklenmiş hâli yer alıyor. Video oynatıldığında Türkiye Cumhuriyeti’nin İstiklal Marşı’nın sesi yükseliyor.

Erdinç YILMAZ
Merhaba! Benim adım Erdinç. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği öğrencisiyim. Eylül 1995 yılı Malatya doğumluyum. Boş zamanlarımda kendimi teknoloji, spor, sinema ve tiyatro gibi alanlarında geliştirmeye çalışıyorum. Hobi olarak kitap okuyup, kendi hayatımın kesitlerinden oluşan videolar ve fotoğraflar çekiyor, ülkeleri, illeri kasabaları, köyleri geziyor, yazılım ve yabancı dil öğreniyorum.

Bir cevap yazın