Cuma, Eylül 25, 2020
Teknoloji

Twitter, Çalışanlarına Evden Çalışma İzni Verdi

Sosyal medya şirketi Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, salı günü çalışanlara gönderdiği e-postada, COVID-19 pandemisi sebebiyle uygulanmakta olan kısıtlamalar sona erdikten sonra da evlerinden kalıcı olarak çalışma izinlerinin olacağını söyledi.
İlk ortaya çıktığı Aralık 2019 tarihinden bu yana dünya çapında 4 milyondan fazla kişiyi etkileyen koronavirüs, nam-ı diğer COVID-19 pandemisi, toplumsal yaşamla beraber çalışma kültüründe de önemli değişikliklere yol açtı. Artık dünyadaki dev şirketler de dahil bir çok firma evden çalışma modelini benimsemiş durumda.

Salgının yayılmasını önlemek adına evden çalışma modeline geçen ilk teknoloji firmalarından bir tanesi olan Twitter, ofislerinin büyük bir bölümünü eylül ayından önce açmayı planlamıyor. Sosyal medya devi ayrıca senenin geri kalanındaki tüm fiziksel etkinliklerini de iptal etmiş durumda.

Twitter çalışanları, kısıtlamalar kalktıktan sonra da isterlerse evden çalışabilecekler.

Twitter çalışanları, mart ayından bu yana evden çalışıyor. ABD’li sosyal ağ devinin ardından Facebook, Microsoft, Google ve Amazon da dahil olmak üzere diğer bazı teknoloji firmaları de evden çalışma modeline geçiş yapmıştı. Aynı şekilde Webtekno ve İzmo ekibi olarak bizler de bu kritik süreci evlerimizden çalışarak geçiriyoruz.

Bu arada, Twitter’ın süresiz evden çalışma iznine sunucuların bakımı gibi fiziksel mevcudiyet gerektiren işlere sahip çalışanlar dahil değil. Son olarak Twitter, evlerdeki çalışanlarının işle ilgili ihtiyaç duydukları araç ve gereçleri temin edebilmeleri için sunmuş olduğu çalışma ödeneğini 1.000 dolara yükselttiğini açıkladı.

Bir cevap yazın