Perşembe, Ocak 21, 2021
Gündem

Usulsüz Okul Kapatan Özgür Boza Yerinde Duramıyor

Patrona Değil Hakkını Arayana Soruşturma Açıldı

2018-2019 Eğitim Öğretim senesinden önce Enstitü Koleji adı ile kurulmuş olan, ardından isim değiştiren Özgür Boza Okulları ile alakalı sorunlar bitmiyor.

Kasım 2019’da usulsüz kapatılan Özgür Boza Okulları ödemeyi yapan velilere hâlâ paralarını vermedi. Yaşadıkları haksızlığa karşı mücadele yürüten veliler ise son haftalarda karşılaşmış oldukları olayla yeni bir şok yaşadılar.

Okulun usulsüz kapandığı kanıtlandıktan sonra, son aya kadar ödeme alıp, paraları vermeyen patron için bir yaptırım beklerken geçen haftadan itibaren velilere Özgür Boza tarafından yapılan suç duyurusu haberleri gelmeye başladı. Özgür Boza haklarını almaya çalışmakta olan velilerin sosyal ağlardan tepkilerini dile getirdikleri yazıları delil göstererek kendinin ve eski eşinin tehdit edildiğini söyleyerek savcılığa şikayette bulundu. İfade vermeye giden veliler ise Özgür Boza’nın tehdit ve karalama olarak gösterdiği sosyal ağ paylaşımları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Bu suçlamaların verdikleri mücadeleyi önlemek için yapıldığı düşünen veliler ise mücadeleyi bırakmayacaklarını haklarını alana kadar Özgür Boza’nın ensesinde olacaklarını söylediler.

Özgür Boza velileri mücadelede izleyecekleri yolları konuşmak için Patronların Ensesindeyiz avukatı eşliğinde bugün saat 20.00′ da Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi Ruhi Su Salonunda bir araya geleceklerini duyurdular

Hüseyin Doğan

Bir cevap yazın