Çarşamba, Ocak 27, 2021
KatagorilerTeknoloji

Uygun fiyatlı iPhone 9 (SE2) hakkında bilgiler sızdırılıyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, hem düşen iPhone satışlarını artırmak hem de küçük ekranlı telefon arayanlara yönelik çözüm üretmek adına iPhone SE’yi 29 Mart 2016 tarihinde piyasaya sürmüştü.Apple şirketi iPhone SE’nin ardından yeni bir küçük ekranlı iPhone duyurması uzun zamandır bekleniyordu. Şirkete yakın olan kaynaklara göre Apple 31 Mart’ta tanıtacağı söyleniyor. Satışlar  ise Nisan ayında başlayacak. Fakat koronavirüs salgını nedeniyle gecikmeler düşünülüyor.9TechEleven isimli Twitter hesabı tarafından paylaşılan görüntülere bakılırsa yeni iPhone SE2 kırmızı, pembe, siyah, beyaz, mavi ve sarı renk seçenekleri ile gelecek. Ayrıca iPhone 8‘e benzer bir tasarıma sahip olacağı daha önce bildirilmişti.

iPhone 9 (SE2) Özellikleri :

•A13 işlemci
•3 GB RAM
•4.7 inç ekran
•Tek ana arka kameraya sahip olacağı söyleniyor.

Fiyat etiketi hakkında henüz net bir bilgi ne yazık ki yoktur.Ancak analistlere göre yaklaşık olarak 450 dolar olacağı görüşündeler. iPhone SE2‘nin yanında ise uygun fiyatıyla dikkat çeken bir AirPods Lite kablosuz kulaklık duyurusu da yapılacağı bekleniyor.

Erdinç YILMAZ
Merhaba! Benim adım Erdinç. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği öğrencisiyim. Eylül 1995 yılı Malatya doğumluyum. Boş zamanlarımda kendimi teknoloji, spor, sinema ve tiyatro gibi alanlarında geliştirmeye çalışıyorum. Hobi olarak kitap okuyup, kendi hayatımın kesitlerinden oluşan videolar ve fotoğraflar çekiyor, ülkeleri, illeri kasabaları, köyleri geziyor, yazılım ve yabancı dil öğreniyorum.

Bir cevap yazın