Pazartesi, Ocak 25, 2021
Keşfet

Bu Otel Bildiklerinizden Çok Farklı

Bir sonraki seyahatiniz sırasında doğa ile iç içe bir tür yöntem arıyorsanız, Tayland’da sunulan başka bir deneyim sizi büyüleyebilir. Anantara Altın Üçgen Fil Kampı ve Resort, ziyaretçilere karakteristik bölgelerini dolaştırırken fillerle gece geçme şansı veriyor. Basit Jungle Bubbles nedeniyle, filler sıradan programlarına yaklaştıkça konuklar rahat ve konforlu kalabilirler.

Eye In The Sky tarafından planlanan iki Jungle Bubbles, yükseltilmiş ahşap güvertelere oturur ve yenilikçi polyester dokusundan geliştirilmiştir. Bu tamamen soğutulmuş 235 metrekarelik odalar, yıldız gözlemi ve çok yakın fil izleme için ideal noktaları oluşturur. Her hava cebinde, tıpkı kapalı bir en-suite duş ve makyaj masası gibi, bir cetvel yatak ve oturma alanı içeren bir oda ve yaşam alanı bulunmaktadır. Ziyaretçiler aynı zamanda Mekong ve Ruak akarsularının üzerinde oturan bir yamaçta tünemiş olan Fil Kampının savurganlık nezaketlerini takdir edebilirler.

Yalnız, Chiang Rai’deki kara fili kampının 160 bölümünü iyileştiren yaratıcı bir karşılaşma. Golden Triangle Asya Fil Vakfı’nın yakınında çalışan inziva, sadece orada yaşayan 22 filler için değil, aynı zamanda onlara bakan yakındaki antrenörler (fileler) için de yardım ve maaş sunuyor. Oteldeki filler Tayland şehir şeritlerinden korunmuş ve günlerini ortak yaşam alanlarında yaşama şansı bulmuştur.

Fil Kampı da tıpta içe dönük çocuklar için fillerin kullanımı ile ilgili bir araştırma alanına sahiptir ve geri bildirim sistemlerini teşvik etmek için fileleri hazırlar. Dahası, İngiliz egzersizleri, gençler için talimatlar ve geleneksel ipekböceği işinden giyim eşyası teklifinin% 100’ünü sunarak fil ailelerine geri dönüyorlar.

Otel, Jungle Bubbles’ı dahil etmek için katkılarını genişleterek kısmen gelişmeye devam ediyor. Genel olarak insanların filleri rahatsız edici olmayan bir şekilde çekmelerine izin vermeyi düşünürken, onların diğer fil kamplarının izleyecekleri bir model olacağına inanıyorlar.

Anantara Altın Üçgen Fil Kampı ve Tatil Köyü’nün ziyaretçileri, Jungle Bubble anlayışını isteğe bağlı bir hareket olarak satın alabilir ve gün batımından gün doğumuna kadar geceyi geçerek günün başlangıcına doğru konaklamaya geri dönebilirler. Fiyatlar iki kişi için her gece 17.700 Tayland Bahtı’ndan (yaklaşık 570 ABD Doları) başlıyor ve tatlı bir akşam yemeği kutusu, normalden daha küçük bir bar, 24 saat oda içi ziyafet yönetimi ve çay ve espresso yapma ofisleri içeriyor.

Tayland’daki bir otel, ziyaretçilere açık hava ceplerinden çok yakın filler izleme şansı sunuyor.

 

Jungle Bubble at the Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort

 

Unique Hotels in Thailand

 

Elephant Camp in North Thailand

Hüseyin Doğan

Bir cevap yazın