Cuma, Eylül 18, 2020
Teknoloji

Xiaomi Redmi Note 9 Pro’nun tasarımı sızdırıldı

Çinli şirket cihaz üretme hızını gün geçtikçe artırıyor.

Xiaomi geçtiğimize temmuz ayında Redmi Note 8 ve Note 8 Pro isimli iki yeni telefon çıkarmıştı. Şimdi de Çin kökenli şirket cihazın yeni ve üst versiyonunu hazırlıyor. Redmi Note 9 Pro’nun tasarımını açığa çıkaran yeni görseller sızdırıldı ve eski serilerinden daha farklı olduğu açıkça görünüyor.

 

1. Şirket ekranda damla çentik yerine sadece selfie kamerasını barındırdığı görünüyor.

2. Cihazın arka yüzeyine bakılacak olursa kamera konumu ve şekli ise yeni modelde yatay olarak konumlandırılmış şirketin bu tercihi bizlere LG G9 ThinQ çağrıştırıyor.

3.Parmak izinin olmaması sensörün ekrana gömülü olduğunu bizlere gösteriyor.

4.Resmi olmayan bilgilere göre Redmi Note 9 Pro, MediaTek Helio G70 işlemcisi ile çıkış yapacak.

5. Şirketin yeni nesil Redmi serisi için fiyat hakkında bir açıklaması bulunmazken tercih edilen işlemci(MediaTek Helio G70) ile anlaşılacağı kadarıyla düşük bir fiyat etiketi ile çıkacak görünüyor.

Erdinç YILMAZ
Merhaba! Benim adım Erdinç. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği öğrencisiyim. Eylül 1995 yılı Malatya doğumluyum. Boş zamanlarımda kendimi teknoloji, spor, sinema ve tiyatro gibi alanlarında geliştirmeye çalışıyorum. Hobi olarak kitap okuyup, kendi hayatımın kesitlerinden oluşan videolar ve fotoğraflar çekiyor, ülkeleri, illeri kasabaları, köyleri geziyor, yazılım ve yabancı dil öğreniyorum.

Bir cevap yazın