Çarşamba, Eylül 16, 2020
Teknoloji

YouTuber Tesla’nın Cybertruck’undan Esinlenerek Siber Bisiklet Yaptı

Elon Musk , Kasım 2019’da Tesla Cybertruck’u açtığından beri , tasarım türü internette popüler oldu.Cybertruck tasarım trendi 15 bin dolarlık bir Cyber-iPhone’a bile ilham verdi ve şimdi popüler YouTuber, Casey Neistat bir Cyber-Bike yaptı.

Popüler vlogger, 3 Şubat’ta YouTube Kanalında bir video yayınladı (aşağıda) ve videoda Cybertruck tasarımına benzer bir tasarıma sahip elektrikli bir bisiklete bintiği görülüyor. Şaşkın? Bende.

Şimdi, gerçek bisiklet elektrikli bisiklet yapan SUPER73 adlı bir şirket tarafından yapılmıştır. Hikaye ilerledikçe, SUPER73 yaklaşmakta olan elektrikli bisikletlerini test etmek için YouTuber’a ulaştı. Ancak, gerçek bisikletin piyasaya sürülmeden önce halk tarafından görülmemesini sağlamak zorundaydılar. Bu sebeple Casey, şirketteki insanlarla Cyber-Bike’a dönüştürmek için çalıştı.

Cybertruck tasarımını bisiklete uygulamak kolay bir iş değildi. Bununla beraber, gerçek bisikleti bir alüminyum kabukla kaplayarak tasarımı çoğaltabildiler . Tesla’nın Cybertruck’un uzay sınıfı paslanmaz çelik dış iskeletinden farklı olarak, alüminyum kabuk biraz sarsıntılı görünüyor. Casey’nin videoda açıkladığı gibi, öncelikle ekip, kopyalamak istedikleri tasarımı tebeşirlemek için kartonlar kullandı. Ondan memnun olduktan sonra, bisiklet için gerçek kabuğu yapmak için alüminyum levhalar kullandılar.

Cybertruck’un serin far şeridi ve arkadaki depolama ünitesi gibi bazı benzersiz özelliklerini arttırmak için şirket bunları modellemek için plastik kullandı. Örneğin, Cyber-Bike’ın arkasında, 6’lı birayı kolayca içerebilen plastik bir depolama birimi var!

Cyber-Bike, sürüşü biraz zor olabileceği için kusursuz değil. Kabuğun tasarımı sebebiyle, bisikletin tutamak çubukları pencerelerden dışarı yapışır. Bu, her gidişinizde bu gidonlar bu pencerelerde takıldığından bisikleti çevirmeyi gerçekten zorlaştırır .

Şimdi, Cybertruck kabuğunun altındaki gerçek bisiklet SUPER73-RX . 960W saatlik bir bataryaya ve tek bir şarjla 40 mil (~ 64 km) menzile sahip olan yaklaşan elektrikli bisiklet. Bisiklet ~ 32 km / s hıza ulaşabilir. Bununla beraber, üzerindeki Cybertruck kabuğu ile bu özellikler farklı olabilir.

 

Bir cevap yazın